o nas

Agnieszka Łubkowska

Od 2006 roku jestem licencjonowanym instruktorem metody Davisa z certyfikatem Davis Dyslexia Association International w USA. (www.dardysleksji.pl)
Specjalizuję się w zaawansowanych metodach korekty dysleksji, ADHD, dyskalkulii, dysgrafii metodą Davisa. W czasie zajęć indywidualnych pomagam dzieciom, młodzieży i dorosłym z dysleksją, nadpobudliwością i trudnościami w skupieniu w zakresie metod efektywnego czytania i uczenia się.
Jestem trenerem umiejętności poznawczych – prowadzę zajęcia grupowe z zakresu: skutecznej nauki, szybkiego czytania, technik pamięciowych, treningów pamięci dla młodzieży i dorosłych.  
Od 2010 r. pracuję również jako nauczyciel akademicki.  Jestem członkiem Davis Learning Foundation w Wielkiej Brytanii.
Autorka książki "Elementarz dla dzieci z dysleksją" wyd. Nasza Księgarnia, a także filmów instruktażowych dla rodziców - http://e-akademiarodzicow.pl/

 


Izabela Chojnicka-Wolna

Jestem trenerem umiejętności psychospołecznych. Od roku 2012 zajmuję się psychologią pozytywną, ukończyłam studia psychologiczne z zakresu Psychologii Pozytywnej na Uniwersytecie Warszawskim. Trening skutecznego uczenia się, motywacji, wytrwałości i koncentracji wzbogacam o trening aktywnego pozytywnego myślenia, rozpoznawania, wyrażania, kontroli i regulacji emocji. W pracy wykorzystuję siłę wspierających emocji, które pomagają nam skuteczniej się uczyć, lepiej zapamiętywać, mieć silną motywację, dobrą koncentrację, być wytrwałym w nauce i radzić sobie ze stresem. Emocje te bowiem wpływają na nasz mózg stymulując jego działanie. Pomagają nam znaleźć w sobie siłę do nauki, wytrwać w postanowieniach i lepiej sobie radzić z problemami, ponieważ skuteczność uczenia się w dużej mierze zależy od tego, w jakim jesteśmy nastroju i kondycji psychofizycznej. Warto więc przy zdobywaniu umiejętności związanych z uczeniem się czerpać również z dodatkowych, wspierających nas źródeł.
Jestem również tłumaczem. W roku 2000 ukończyłam studia filologiczne w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. W pracy tłumacza zdobyłam wiedzę praktyczną związaną z szybkim czytaniem, pracą z tekstem, skutecznym zapamiętywaniem. Nauczyłam się również motywować do ciężkiej i wymagającej pracy, panować nad stresem i zwiększać swoją koncentrację. Tych umiejętności uczę podczas prowadzonych przeze mnie treningów, łącząc je z wiedzą i umiejętnościami psychologicznymi zdobytymi podczas studiów psychologicznych i pracy trenera.