aktualności

"15 najskuteczniejszych ćwiczeń pomagających dzieciom w nauce czytania" - webinar dla rodziców dzieci z dysleksją

Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem dziecka ze stwierdzoną dysleksją lub zagrożeniem dysleksji, próbowaliście już wielu sposobów, a Twoje dziecko czytając tekst nadal znajduje się lata świetlne poza strefą komfortu - zapraszam Cię serdecznie na ten webinar. Podczas spotkania zademonstruje 15 najskuteczniejszych ćwiczeń, które pomogą Twojemu dziecku nauczyć się poprawnie czytać.
Ćwiczenia te trafiają w wiele mikroproblemów, składających się na dysleksję. Będą ćwiczenia zarówno dla tych dzieci, które nie potrafią zapamiętać liter, jak i tych, które czytają jeszcze metodą sylabową lub zamieniają słowa. Będą też techniki dla tych, które nie potrafią składać słów w całość. Być może Twoje dziecko czyta płynnie, ale nie rozumie tego co czyta. Dla tych z Was zademonstruję praktyczne i skuteczne techniki poprawiające rozumienie czytanego tekstu.

Koszt webinaru: 60 zł. Zapisy: agnieszka.lubkowskaa@gmail.com lub telefonicznie: 502 905 754.

Link do rejestracji otrzymacie Państwo najpóźniej 7 dni przed spotkaniem, drogą mailową. Liczba miejsc jest ograniczona do 25, ze względu na dużą ilość pytań w czasie demonstracji ćwiczeń i po nich.

Zapraszam serdecznie,
Agnieszka Łubkowska

O mnie:
Od 2006 roku jestem licencjonowanym instruktorem metody Davisa z certyfikatem Davis Dyslexia Association International w USA. (www.dardysleksji.pl)
Specjalizuję się w zaawansowanych metodach korekty dysleksji, ADHD, dyskalkulii, dysgrafii metodą Davisa. W czasie zajęć indywidualnych pomagam dzieciom, młodzieży i dorosłym z dysleksją, nadpobudliwością i trudnościami w skupieniu w zakresie metod efektywnego czytania i uczenia się.
Jestem trenerem umiejętności poznawczych – prowadzę zajęcia grupowe z zakresu: skutecznej nauki, szybkiego czytania, technik pamięciowych, treningów pamięci dla młodzieży i dorosłych.
Od 2010 r. pracuję również jako nauczyciel akademicki. Jestem członkiem Davis Learning Foundation w Wielkiej Brytanii i autorką książki "Elementarz dla dzieci z dysleksją" (wyd. Nasza Księgarnia)


W czerwcu tego roku ukazała się unikalna na polskim rynku książka "Elementarz dla dzieci z dysleksją". A autorką jest jedna z naszych trenerek - Agnieszka Łubkowska.
A oto fragmenty jednej z recenzji: "Elementarz dla dzieci z dysleksją jest pięknie wydaną i przemyślaną książką, która przyda się zarówno rodzicom jak i pedagogom/psychologom/terapeutom/logopedom. Wygodna i przejrzysta forma elementarza (wyraźna czcionka, czytelne obrazki) sprawia, że dziecku będzie łatwiej skoncentrować się na zadaniu, co jest szczególnie istotne dla dzieci z dysleksją. W tej pozycji nie ma chaosu i przypadków – wszystko jest uporządkowane i przemyślane" "Teksty są pełne humoru, ciepła i przyrodniczych ciekawostek. Jestem przekonana, że zaciekawią najmłodszych czytelników i przekonają ich, że warto czytać – zarówno dla przyjemności jak i dla wiedzy.​ ​
Autorka sprawiła, że dzieci będą się jednocześnie uczyć i doskonale bawić!"


Z ogromną radością informujemy, iż jedna z Trenerek Neuronów - Iza, została Certyfikowanym Trenerem FRIS. Jest to precyzyjne i wspaniałe narzędzie diagnozujące style myślenia i działania. Dzięki niemu pomoc rodzicom w zakresie motywowania dzieci będzie dla nas szybsza i łatwiejsza, a Wy dowiecie jak pomagać dziecku w nauce, gdy jesteście np. Partnerem a Wasze dziecko Zawodnikiem.


Najbliższe wolne terminy: 23-27 maja,  11-15 lipca 2016. Tel. 502 905 754

Wczesne objawy dysleksji
Zarówno dziś, jak i w przeszłości, średnio 3 bądź 4 uczniów z każdej klasy, dociera do szkoły z bólem brzucha. Kolejny raz słyszy o sobie: „zdolny, ale leniwy”, „taki bystry a ma kłopoty z nauką”, „duka, ciężko go zrozumieć”, „popełnia mnóstwo błędów”, “mógłby, gdyby tylko zechciał”.  Czytaj więcej

Odstępy między liniami pomagają dyslektykom
Ostatnie badania naukowe pokazały, iż zwiększenie odstępów pomiędzy znakami i słowami w tekście poprawia szybkość i jakość czytania u dzieci dyslektycznych. Dzięki takim tekstom czytają one średnio o 20 % szybciej, popełniając przy tym o połowę mniej błędów. Czytaj więcej

Dysleksja - każdy medal ma dwie strony
Trudności z czytaniem są dla dziecka źródłem stresu. Ale dysleksja ma też inne oblicze: dyslektyczne dzieci są wrażliwe, bardzo często utalentowane, mają rozbudowaną wyobraźnię. To dlatego Ronald D. Davis swoją książkę zatytułował „Dar dysleksji”. Opisał w niej sposoby radzenia sobie z tym problemem. Czytaj więcej